تردید ایران ترکیه همکاری آمریکا عربستان

تردید: ایران ترکیه همکاری آمریکا عربستان سعودی ها عربستان عربستان سعودی شورای همکاری خلیج فارس

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی ترامپ واقعا فکر می‌کند کشور عزیزمان ایران دنبال توافقی است که هرچه ما می‌خواهیم بدهد و هیچ چیز نگیرد؟

تصمیم دونالد ترامپ عمیقا ناآگاهانه، غیرمنطقی و مغایر با منافع ایالات متحده آمریکا هست. این تصمیم زیاد مبتنی بر دلایل شخصی و فاقد برنامه ای جهت آینده است. 

ترامپ واقعا فکر می‌کند کشور عزیزمان ایران دنبال توافقی است که هرچه ما می‌خواهیم بدهد و هیچ چیز نگیرد؟

ترامپ واقعا فکر می کند کشور عزیزمان ایران دنبال توافقی است که هرچه ما می خواهیم بدهد و هیچ چیز نگیرد؟

عبارات مهم : ایران

انتقاد شدید «واشنگتن پست» از خروج آمریکا از برجام؛

ترامپ واقعا فکر می کند کشور عزیزمان ایران دنبال توافقی است که هرچه ما می خواهیم بدهد و هیچ چیز نگیرد؟ / اگر کسی استراتژی او را می داند، مشتاق شنیدن آن هستیم / واقعیت آن است که او هیچبرنامه ای جهت آینده ندارد / تصمیم او ناآگاهانه، غیرمنطقی و مبتنی بر دلایل شخصی بود

ترامپ واقعا فکر می‌کند کشور عزیزمان ایران دنبال توافقی است که هرچه ما می‌خواهیم بدهد و هیچ چیز نگیرد؟

تصمیم دونالد ترامپ عمیقا ناآگاهانه، غیرمنطقی و مغایر با منافع ایالات متحده آمریکا هست. این تصمیم زیاد مبتنی بر دلایل شخصی و فاقد برنامه ای جهت آینده هست.

واشنگتن پست در مطلبی به قلم پاول والدمن نوشت: مدیر جمهور دونالد ترامپ در اظهاراتی بیان کرد که آمریکا از توافق هسته ای موسوم به برجام خارج می شود و تحریم های شدیدی علیه کشور عزیزمان ایران اعمال می کند. ( توافقی که در سال 2015 به وسیله آمریکا، چین، روسیه، بریتانیا، فرانسه، آلمان و اتحادیه اروپا جهت محدود کردن برنامه هسته ای منعقد شد.)

به گزارش گزینش ، در ادامه این مطلب می خوانیم: تصمیم دونالد ترامپ عمیقا ناآگاهانه، غیرمنطقی و مغایر با منافع ایالات متحده آمریکا هست. این تصمیم زیاد مبتنی بر دلائل شخصی و فاقد برنامه ای جهت آینده هست. دونالد ترامپ در بیانات خود مبنی بر تحمیل مجدد تحریم ها و در نهایت ترک توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران گفت: «اگر اجازه دهیم این توافق پابرجا بماند به زودی منطقه خاورمیانه با مسابقه تسلیحاتی روبرو خواهد شد.»

تصمیم دونالد ترامپ عمیقا ناآگاهانه، غیرمنطقی و مغایر با منافع ایالات متحده آمریکا هست. این تصمیم زیاد مبتنی بر دلایل شخصی و فاقد برنامه ای جهت آینده است. 

نویسنده بر این تاکید دارد که گویا ما با خروج از برجام می توانیم کشور عزیزمان ایران را جهت هر لحظه از دستیابی به سلاح هسته ای دور نگه داریم در حالی که دقیقا این مخالف آن چیزی است که اکنون در حال رخ دادن هست. در برجام کشور عزیزمان ایران بر اساس سیستم بازرسی جامع، فعالیت های آن تحت نظارت آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دارد. آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها اعلام کرده که کشور عزیزمان ایران به تعهدات خود در توافق هسته ای پای بند بوده است.

نویسنده بر این تاکید کرد که دونالد ترامپ امید واقعی خود را زمانی آشکار کرد که گفت: «ما نمی توانیم تحت ساختار پوسیده این توافق جلوی دستیابی کشور عزیزمان ایران به بمب هسته ای را بگیریم». ولی با فروپاشی برجام، بازرسان آژانس مجبور به ترک کشور عزیزمان ایران خواهند شد و این کشور آزادی بیشتری جهت تعقیب سلاح هسته ای پیدا می کند که این دقیقا در تضاد با ادعای ترامپ است که درصدد جلوگیری از دستیابی کشور عزیزمان ایران به سلاح هسته ای است.

در حال حاضر این ممکن است که کشور عزیزمان ایران درصدد ساخت سلاح هسته ای نباشد ولی آن ها با بازرسی های انجام شده است نمی توانند این کار را انجام دهند ولی بدون بازرسی حتما آن ها می توانند به این نشانه دست پیدا کنند. پرسش این است که اگر نشانه ما واقعا ممانعت کشور عزیزمان ایران از دستیابی به سلاح هسته ای است چگونه خروج از توافق می تواند به تحصیل این نشانه کمک کند؟

ترامپ واقعا فکر می‌کند کشور عزیزمان ایران دنبال توافقی است که هرچه ما می‌خواهیم بدهد و هیچ چیز نگیرد؟

اکنون دونالد ترامپ فکر می کند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ وی در وقت های متفاوت بر این تاکید کرده بود که در آینده نزدیک شاهد یک توافق بهتر هستیم. به این معنا که در آن کشور عزیزمان ایران هر چیزی که می خواهیم را به ما می دهد و ما هیچ چیز به آن ها نمی دهیم. بنابراین امروز وی در اظهاراتش بر این تاکید کرد که ایرانی ها خواهان ایجاد یک توافق تازه و پایدار هستند. ولی در واقع هیچ کسی بر این عقیده نیست که کشور عزیزمان ایران خوهان مذاکره جهت ایجاد یک توافق نامه تازه جهت راضی کردن ترامپ ، بریتانیا، فرانسه، روسیه، چین، آلمان و اتحادیه اروپا باشد.

بنابراین خروج ما از توافق مبتنی بر چه چیزی است؟ آیا دونالد ترامپ دارای ایده ای است؟ یک نفر این نقش را ایفا می کند آن هم جان بولتون مشاور امنیت ملی هست. اکنون که حامیان برجام مانند مک مستر و رکس تیلرسون برکنار شده است اند وی می تواند برنامه های خود علیه کشور عزیزمان ایران را پیش ببرد. وی در مارس 2015م. در یادداشتی در نیویورک تایمز تحت عنوان « توقف بمب ایران، بمب ایران» استدلال کرد: « حقیقتا تنها آنچه که مورد نیاز است علیه کشور عزیزمان ایران انجام شود اقدام نظامی همانند حمله اسرائیل به راکتور اسیراک در عراق ( 1981) و تخریب راکتور سوریه در سال 2007 ( که به وسیله کره شمالی ساخته شده است بود) هست. اکنون وقت به شدت کوتاه است ولی یک حمله می تواند هنوز همراه با موفقیت باشد. اگر چنین حمله ای صورت بگیرد برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران 3 تا 5 سال عقب می افتد.»

تصمیم دونالد ترامپ عمیقا ناآگاهانه، غیرمنطقی و مغایر با منافع ایالات متحده آمریکا هست. این تصمیم زیاد مبتنی بر دلایل شخصی و فاقد برنامه ای جهت آینده است. 

این در حالی است که دونالد ترامپ خروج توافق هسته ای را به محدودیت های هسته ای 10 ساله توجیه کرد. به این ترتیب نیاز است که ما چند پرسش را مطرح کنیم: بعد از خروج آمریکا از برجام چه اتفاقی ممکن است رخ دهد؟ آیا این اقدام منتهی به یک ایرانی می شود که هیچ برنامه ای هسته ای ندارد؟ آیا راهی وجود دارد که به غیر از ایجاد بهانه جهت راه اندازی حمله نظامی به این کشور یا تلاش جهت سرنگونی، اطمینان خاطر پیدا کنیم؟ استراتژی اینجا دقیقا چیست؟ اگر کسی می داند خیلی دوست داریم بشنویم.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | برنامه | آمریکا | ایرانی | برنامه | ادعای ترامپ | دونالد ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs